Wyposażenie warsztatu samochodowego jest często cenniejsze niż naprawiany samochód. Jest to prawdą w przypadku profesjonalnych firm. Jeśli jednak marzy nam się garaż, w którym sami będziemy mogli naprawiać swoje samochody, to wyposażenie warsztatu nie musi nadszarpnąć naszego budżetu. Zobaczmy, co możemy dostać już za 200 zł.

Co prawda nie będziemy mieli pieniędzy na zakup profesjonalnego zestawu narzędzi czy podnośnika dwukolumnowego, ale ktoś, kto nie chce naprawiać zabytkowych samochodów czy restaurować zniszczonych ciężarówek, znajdzie przydatne akcesoria, od prostych testerów po wysokiej jakości zestawy narzędzi. Przyjrzyjmy się dokładnie, jakie akcesoria mogą przydać się w domowym warsztacie.

Przyrządy diagnostyczne i testery

Zanim zaczniemy naprawiać samochód, musimy wiedzieć, co jest z nim nie tak. Wbrew pozorom, nie zawsze jest to oczywiste. Nowoczesne samochody potrafią wyświetlić komunikat o awarii, ale starsze modele nie "powiedzą" nam nic, co pomoże nam wejść na właściwy tor. Tu właśnie przydają się testery i diagnoskopy. Mogą one przynajmniej zasugerować możliwą przyczynę awarii.

W przypadku awarii silnika często mierzy się ciśnienie sprężania w komorze spalania silnika. Jeśli wynik miernika odbiega od zalecanej przez producenta normy, może to oznaczać, że silnik uległ awarii. Może to być spowodowane uszczelką głowicy lub zaworami. Tester ciśnienia sprężania Yato Diesel (YT-7307) można kupić na Allegro już od 190 zł. W przypadku usterki elektrycznej pomocny może okazać się tester diagnostyczny. Tester samochodowy potrafi wyświetlić kod błędu wysłany przez komputer pokładowy. Za około 180 zł można kupić podstawowe modele, które przydadzą się do sporadycznych napraw.

Sprężarki

Czasami kompresor w garażu może okazać się niezastąpiony. Nie chodzi tylko o wygodę, ale także o szybkość działania. Ma on wiele innych zastosowań. Może służyć do pompowania kół w samochodzie lub w rowerze. modelarskie) aerograf. Mocne kompresory można również wykorzystać do budowy narzędzi pneumatycznych, które przydadzą się do częstych czynności serwisowych w samochodzie, takich jak odkręcanie kół. Allegro sprzedaje podstawowy kompresor za mniej niż 200 zł.

Narzędzia pneumatyczne

Ten kompresor jest świetnym uzupełnieniem wcześniej wspomnianego. Pamiętaj, że kompresor może służyć jako baza dla wielu innych urządzeń. Natomiast narzędzia pneumatyczne, które nie są wyposażone w kompresor są bezużyteczne. Połączenie tych dwóch elementów tworzy potężny i użyteczny sprzęt.

Tego typu rozwiązanie jest najlepsze, dlatego naszą podróż powinniśmy zacząć od kluczy pneumatycznych udarowych. Jeśli często zmieniałeś koła (np. A set of pneumatic wrenches + compressor is a great helper if you have been changing wheels often (e.g. for amateur races). Podstawowy zestaw akcesoriów, taki jak walizka i podstawowe akcesoria do klucza pneumatycznego, to koszt około. 180 zł Przydatna może okazać się również nitownica pneumatyczna lub szlifierka z asortymentem akcesoriów.

wózek narzędziowy z narzedziami

Skrzynie i wózki narzędziowe

Narzędzia i akcesoria są niezbędne, ale trzeba je gdzieś przechowywać. Nie ma nic gorszego niż nieuporządkowane miejsce pracy i konieczność szukania każdego narzędzia, które w danej chwili jest potrzebne. Wózek warsztatowy to świetny sposób na zapanowanie nad chaosem. Jest to świetny sposób, aby trzymać wszystko w jednym miejscu i mieć miejsce do przechowywania narzędzi, których nie potrzebujesz w tej chwili. Możesz również przechowywać narzędzia w szafce po zakończeniu pracy.

W tej cenie nie znajdziesz dużego regału na narzędzia, który pomieści wszystkie Twoje narzędzia, ale mała skrzynia z najważniejszym sprzętem będzie świetnym początkiem do stworzenia swojego warsztatu.

Zestawy narzędzi

Zestawy narzędziowe zostały w tyle, ale nadal są bardzo ważne w każdym warsztacie, profesjonalnym czy amatorskim, a także w każdym domowym garażu. Allegro oferuje szeroką gamę produktów. Można wybrać zarówno duży zestaw zawierający nawet 200 elementów, w skład którego wchodzą klucze nasadowe i grzechotki, jak i mniejszy, ale bardziej profesjonalny zestaw kluczy płasko-oczkowych. Zestawy pakowane są najczęściej w walizki lub praktyczne futerały.