Przeglądając poprzednie wpisy, można zauważyć, że akumulatorowe klucze dynamometryczne należą do najbardziej popularnych produktów, które sprzedajemy. W związku z tym na tym blogu warto podzielić się najnowszymi informacjami na temat akumulatorowych kluczy dynamometrycznych. Omówimy różnice między kluczami B-RAD Select BL i B-RAD Select BL Offset. Ten blog będzie szczegółowo omawiał zalety i korzyści każdego z nich oraz dlaczego wciąż są popularne.

Po pierwsze, przyjrzymy się B RAD Selects. Nowa seria kluczy dynamometrycznych B RAD Select wyposażona jest w dwa proste przyciski do zwiększania lub zmniejszania wartości o 10 ft lbs. Jedną z unikalnych cech narzędzi B RAD Select jest automatyczne wyłączanie po zakończeniu cyklu dokręcania. Narzędzia te są zwykle stosowane w miejscach, gdzie nie ma dostępu do elektryczności i sprężonego powietrza. Narzędzie jest dostępne w ośmiu modelach, od 500 ft lbs. w wersji niskiej do 5000 ft lbs. w wersji wysokiej. Wszystkie narzędzia są dostarczane z ramieniem reakcyjnym, dwoma akumulatorami, ładowarką i pierścieniem mocującym. Dostępne są również inne akcesoria.

Następna jest nowa seria kluczy akumulatorowych B-RAD Off Set. Te zasilane bateryjnie klucze dynamometryczne pasują tam, gdzie standardowe klucze nie pasują. Narzędzie działa podobnie jak standardowa seria B RAD Select. Główna różnica polega na tym, że strona wzmacniacza momentu obrotowego/przekładni jest umieszczona w przesuniętej pozycji. Dzięki temu klucz może być lepiej wykorzystywany do dokręcania śrub i docierania do ciasnych miejsc, do których standardowe narzędzie BRAD nie może dotrzeć. Narzędzie to, podobnie jak seria B RAD Select, zawiera ramię reakcyjne, dwa akumulatory, ładowarkę i pierścień mocujący. Model B RAD Off Set jest dostępny w siedmiu różnych modelach, z zakresem momentu obrotowego do 3000 ft lbs.