Co jest lepsze niż posiadanie dobrze zaprojektowanych i pięknych półek do organizowania i przechowywania wszystkich przedmiotów, których używamy najczęściej w naszym codziennym życiu? W ten sposób możemy mieć łatwy dostęp do różnych niezbędnych przedmiotów, których używamy bez żadnego zamieszania. Jednym z najbardziej popularnych materiałów do tworzenia półek jest drewno, ponieważ daje nam poczucie ciepła i bezpieczeństwa.

Nie musisz być profesjonalnym stolarzem lub ekspertem rzemiosła, aby zrobić półki, wystarczy poświęcić kilka minut, aby zapewnić niezbędne materiały i narzędzia i odleżeć kroki w celu przyłączenia się do ruchu "Do It Yourself (DIY)" i wykorzystać to, co najlepsze w Twojej przestrzeni z prostych materiałów i niewielkiego wysiłku.

Dlaczego potrzebujemy półek i gdzie możemy ich używać?

Półki to użyteczne i dekoracyjne elementy, które mają wiele zastosowań. Nie tylko pozwalają na umieszczenie przedmiotów przy jednoczesnym zachowaniu porządku i czystości, ale również dodają do elementów dekoracyjnych, które masz w pokoju. Ponadto, mogą być zbudowane z różnych materiałów, od drewna do betonu. W tym artykule nauczymy Cię, jak zrobić drewniane atrakcyjne półki przy użyciu prostych materiałów i narzędzi. Ale zanim to nastąpi, spójrzmy szybko na różne zastosowania półek i najlepsze miejsca, w których możemy je umieścić.

  • Dzielnik pokoju

Drewniane półki mogą być bardzo przydatne do dzielenia przestrzeni. W rzeczywistości, są one uważane za świetną opcję do dzielenia różnych rodzajów sektorów bez uniemożliwiania światła od przechodzenia przez.

  • Półki do różnych celów

Jeśli masz mało miejsca w swoim domu i chcesz cieszyć się życiem z różnymi gatunkami roślin lub mieć swój malutki ogródek do uprawy warzyw, możesz zainstalować drewniane półki i umieścić na nich różne doniczki z kwiatami i roślinami.

  • Małe, ale bardzo użyteczne półki

Możemy umieścić małe pływające drewniane półki w celu zapewnienia przestrzeni wystawowych dla tych przedmiotów, które ubierają nasze pokoje. Włączenie niektórych półek w kontrastujących kolorach pozwala nam podkreślić przedmioty, które warto zobaczyć.

Nie trzeba myśleć o dużych strukturach w tym celu, wystarczy włączyć małe półki, które nadają środowisku dynamizmu i piękna.

  • W kuchni

W miejscu, w którym porządek, czystość i praktyczność odgrywają bardzo ważną rolę, należy zastanowić się, jak szybko uzyskać dostęp do przyborów codziennego użytku.

W małej kuchni, gdzie jest mało miejsca, użycie półek będzie świetnym pomysłem, aby zwizualizować wszystkie przybory, które posiadasz i mieć do nich łatwy dostęp, ponieważ nie tylko organizuje różne elementy kuchni, ale także wzbogaca zmysły w środowisku.

  • Półki na książki

Podczas organizowania materiałów do nauki lub pracy, konieczne jest posiadanie drewnianych półek, które pozwalają na szybkie i łatwe znalezienie tych egzemplarzy, z których często korzystasz.

To nie jest także ściśle konieczny że twój półki robić up od równych jednostek. Ty możesz zawierać niektóre dynamizm w konfiguracji ten typ meble dodawać podziały które pomagają ciebie utrzymywać porządek.

  • Półki na pokrycie ściany

Ty możesz łatwo robić drewnianym półkom zajmować całkowitą ścianę po to, aby zapewnić prywatną przestrzeń, która może używać jako idealne miejsce dla twój najcenniejszych rzeczy.

  • Półki do łazienki

W łazience, ogólnie rzecz biorąc, mamy wiele często używanych przedmiotów, które jeśli są przechowywane w szufladach i szafkach, dostać niechlujny bardzo łatwo. Włączenie drewnianych półek wykonanych z pływającymi wspornikami to świetny pomysł na uporządkowanie i łatwy dostęp do przedmiotów codziennego użytku.

Jaki rodzaj drewna może być używany do tworzenia półek?

Używać poprawnych konstrukcyjnych techniki i materiały odgrywa zasadniczą rolę w budowaniu solidnych i stabilnych półek. Istnieją różne materiały i sposoby wykonania drewnianej półki, w zależności od zastosowania, jakie chcesz jej nadać. Rodzaj drewnianych półek zależy od tego, jak ładnie mają wyglądać i jak ciężkie są przedmioty, które na nich umieścisz. W poniższej części omówimy różne rodzaje materiałów, które mogą być użyte do budowy drewnianych półek.

Miękkie drewno: miękkie drewno może się łatwo rozszczepić, więc muszą być wstępnie nawiercone pod śruby. Jednym z najlepszych miękkiego drewna, który jest silny, może być łatwo cięte i malowane, i jest dość niedrogie jest sosna.

Twarde drewno: ten rodzaj drewna jest bardziej odpowiedni dla wysokiej jakości kawałków, które będą barwione. Chociaż, twarde drewno jest mocne i trwałe, jest znacznie droższe.

Sklejka: jest to drewno inżynierskie z rodziny produkowanych desek, które mogą być całkiem przydatne do garaży lub pralni. To nie jest tak drogie, jak litego drewna, ale jest silny i łatwo cięte.

MDF: ten rodzaj drewna jest wykonany z sproszkowanego drewna, które zostało mocno sprasowane i sklejone razem. To jest gładka, działa łatwo, jest malowane dobrze, ale nie wygląda dobrze, gdy jest barwione. Może pęcznieć, jeśli jest mokre.

Drewno laminowane: Drewno laminowane jest zwykle budowane przez równoległe klejenie desek tarcicy w różnych rozmiarach i kształtach. Ten rodzaj drewna jest uważany za jeden z najlepszych opcji do tworzenia półek do przechowywania lekkich przedmiotów.

Jakiego rodzaju narzędzia są niezbędne do wykonania półek?

Posiadanie zestawu podstawowych narzędzi do obróbki drewna może być inwestycją, która pomoże Ci rozwiązać wiele problemów i zaoszczędzić tak wiele pieniędzy. Teraz, jeśli masz zamiar zrobić drewniane półki, lepiej mieć następujące narzędzia, aby ułatwić i przyspieszyć proces.

Wyrzynarka

Wyrzynarki są niezwykle wszechstronnymi narzędziami i zasługują na miejsce w każdej kolekcji narzędzi. Zazwyczaj używa się ich do cięcia drewna. Ronix 4120 z uniwersalnym silnikiem 650W to jedna z najlepszych wyrzynarek, jakie kiedykolwiek powstały. Narzędzie to jest w stanie wykonać wiele różnych cięć, od prostych cięć poprzecznych po skomplikowane linie zakrzywione i przewijane. Połączenie 31000RPM z funkcjonalną prowadnicą rolkową brzeszczotu zapewnia precyzyjne i szybkie cięcie. Załóż odpowiednie ostrze, a żadne drewno, płyta MDF czy nawet blacha nie będą miały szansy się oprzeć.

Szlifierka

Można to zrobić za pomocą ręcznego papieru ściernego, ale ideałem jest posiadanie szlifierki oscylacyjnej, czyli przenośnego elektronarzędzia, które pracuje w losowym kierunku obrotów. Szlifierki te łączą w sobie prędkość i moc do wytworzenia delikatnego wykończenia. Jedną z najlepszych szlifierek pod tym względem jest Ronix 6401 Electric Sander, która daje możliwość doświadczenia najbardziej gładkich operacji szlifowania. 6401 jest napędzana silnikiem o mocy 300 W, który wykorzystuje tę moc do wygenerowania 13000 obrotów na minutę, co jest uważane za najbardziej efektywne rozwiązanie do agresywnego usuwania materiału. Mechanizm pochłaniacza pyłu w 6401 jest jedną z najważniejszych cech, która sprawia, że 6401 jest o krok przed konkurencyjnymi modelami.

Wiertarko-wkrętarka

Są to jedne z najbardziej popularnych elementów w każdej skrzynce narzędziowej. Służy do wykonywania otworów w drewnie, metalu, plastiku i innych materiałach. Oprócz tych podstawowych, istnieją modele, które wzbogacone są o różne akcesoria i służą do wkręcania i wykręcania elementów złącznych, szlifowania, ostrzenia i szlifowania powierzchni, a nawet do mieszania farby czy zaprawy. Wiertarka elektryczna Ronix 2107 o niewielkiej wadze i wydajnym silniku 400W zapewnia maksymalne obroty 4300 RPM, co pozwala na świetne osiągi w drewnie. Dzięki temu można oczekiwać najlepszej funkcjonalności przy wierceniu i wkręcaniu śrub w każdym zadaniu związanym z obróbką drewna, w tym przy wykonywaniu drewnianych półek.

Miara taśmowa

miary taśmowe są jednym z najbardziej praktycznych i niezbędnych narzędzi do obróbki drewna, które powinny znaleźć się w Twoim zestawie. Pozwala zmierzyć drewno z całkowitą dokładnością i zamocować je we właściwym miejscu. Taśma miernicza Ronix może być bardzo przydatnym narzędziem podczas domowych prac remontowych. Dostępne są w różnych modelach (RH-9034/RH-9054/RH-9058/RH-9018). Ich długość wynosi 3m-10m, szerokość 16mm-25mm, a grubość 1,1mm. Ich ostrza pokryte nylonem odporne są na rdzę i korozję oraz zapewniają dłuższą żywotność, więc mogą przestać być bardzo dobrą opcją dla każdej obróbki drewna.

Kołki drewniane

Kołek to cylindryczny pręt, zazwyczaj wykonany z drewna, plastiku lub metalu. ... Pręty kołków są często cięte na krótkie odcinki zwane kołkami. Kołki drewniane są niezbędnym elementem budowlanym w domach, tworząc granice, które są skoordynowane z listwami przypodłogowymi i innymi ozdobnymi listwami.

Paleta drewniana

Wolne do wzięcia i pełne surowego stylu, drewno paletowe szybko stało się ulubionym materiałem dla wytrawnych majsterkowiczów. Deska z palety jest wyjątkowa i rzadko zachodzi potrzeba, aby ją zniszczyć, ponieważ większość z niej zyskuje naturalną, bogatą patynę od ekspozycji na żywioły. Więc bez wątpienia, może to być najlepsza opcja dla podejmowania drewnianych siebie.

Istnieje również kilka innych elementów, które są niezbędne dla tego projektu,takich jak śruby, Deck, farby i śrubokręt.

W następnej części będziemy przechodzić przez różne etapy tworzenia drewnianej półce. Zaczynajmy.

Jak zrobić proste półki DIY krok po kroku?

Przede wszystkim nie zapomnij o bezpieczeństwie i załóż rękawice ochronne i okulary podczas używania jakichkolwiek narzędzi, takich jak piły, szlifierki czy wiertarki. W tym przypadku możesz bezwzględnie liczyć na produkty Ronix! Ponadto staraj się pracować w czystym, przestronnym i bezpiecznym miejscu, aby uniknąć ewentualnych wypadków.

Pomiar i cięcie palety

Po zastosowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa można przystąpić do pracy; pierwszą rzeczą, którą należy określić, jest rozmiar półek w zależności od tego, co ma się na nich znaleźć. Na przykład, jeśli obiekt, który zamierzasz umieścić na półce jest dość ciężki, półka powinna być wykonana z twardego drewna z jednym lub dwoma wspornikami w środku.

Drewno paleta odgrywa kluczową rolę w tym projekcie. To, co zamierzasz zrobić, to użyć tylko jej części i dodać trochę paska z nadmiaru części, aby działać jako wspornik.

W pierwszej kolejności zaznacz miejsce, w którym zamierzasz ciąć, aby nie zboczyć z trasy i zamontować ją całkowicie prosto.

Usuń dwie listwy z nadmiaru kawałka

Wyciągnij dwie listwy z palety, aby zapewnić półkom wystarczające wsparcie i uformować dolną część. Usuń te dwie listwy pod naciskiem za pomocą płaskiego śrubokręta, Ronix RH-2701 & RH-2702 Cr-V 7Pcs Screwdriver Set jest dobrym rozwiązaniem w tym projekcie. Najpierw podważ śrubę, aby ją poluzować, a następnie, gdy jest już wystarczająco wysunięta, wyciągnij ją za pomocą szczypiec. Zrób to bardzo ostrożnie, tak, że listwy nie są uszkodzone, jeśli drewno jest bardzo cienkie i jest już nieco uszkodzony będzie łatwo podzielić.

Szlifowanie elementów

Teraz nadszedł czas, aby przeszlifować wszystkie kawałki, które zostały wycięte do tej pory. Przede wszystkim oszlifuj wycięty element zarówno u góry, jak i u dołu. Skorzystaj z tej chwili, aby dobrze wyszlifować dwie listwy, które usunąłeś w poprzednim kroku.

Pomaluj kawałki

Po przygotowaniu elementów, należy je pomalować. Najpierw pomaluj kawałek, który wyciąłeś na początku i pozwól mu wyschnąć. Pomaluj dwie listwy, które usunąłeś z pozostałego kawałka palety. Możesz pomalować drugą część później.

Skręć kawałki razem, aby stworzyć półki

Weź największy kawałek z palety i połóż go na blacie roboczym z listwami skierowanymi w dół. Teraz weź dwie luźne deski i umieść je na tym kawałku, pozostawiając część, której nie pomalowałeś skierowaną do góry.

Przykręć te dwa kawałki razem z elektrycznym śrubokrętem. Osadzić dwa wkręty na każdym końcu i w środku dwóch listew.

Pomaluj powierzchnię leżącą twarzą do góry

Możesz wybrać dowolny kolor, który najlepiej pasuje do Twojego wystroju i Twojego stylu. Jest to jedna z zalet tworzenia własnej półki! Niech wyschnie ponownie, teraz półka jest w jakiś sposób kompletna.

Przykręć dwa wsporniki, aby umieścić półki

Używając taśmy mierniczej, zaznacz dokładnie miejsce, w którym zamierzasz umieścić drewniane półki. Upewnij się, że znaki są proste. Kiedy masz te znaki wykonane na ścianie, zrobić otwór za pomocą wiertarki, aby wstawić plastikowe korki z młotkiem. Kiedy masz wtyczki na ścianie, umieścić półkę i użyć śrubokręta elektrycznego, aby naprawić go na ścianie.

Przykręć drewniane półki do wsporników

Wreszcie, co mamy zamiar zrobić jest przykręcenie półek do wsporników, aby zapobiec jego upadku. Ten krok jest najprostszy, ale nie mniej ważny. Umieść półki na wspornikach, centrując je. Teraz, od dołu, wkręć śrubę przez wspornik i półki. Wykonaj ten krok na obu placach. Teraz Twoje drewniane półki są gotowe do użycia!

Więcej na: http://hurtownia-elektro.pl