Budowa drewnianego ogrodzenia do ogrodu może być ekscytującym doświadczeniem dla ogrodnikówi miłośników narzędzi. Wśród zalet drewnianych płotów i balustrad można wymienić ich niską cenę, zgodność ze środowiskiem naturalnym, łatwość projektowania i budowy oraz tworzenie pięknej atmosfery w ogrodzie i domu.

Istnieją różne sposoby budowania ogrodzenia; chcemy przedstawić Państwu jedną z najprostszych metod, więc proszę się nie rozłączać.

  • Pierwszym krokiem jest wykonanie drewnianej ramy w kształcie kwadratu lub prostokąta. Kształt i wielkość tej ramy można dobrać na podstawie zainteresowania lub wymiarów ogrodu. Na przykład rozważamy ramę w kształcie prostokąta o długości dwóch metrów i szerokości jednego metra. Do wykonania tej ramy nadaje się drewniana paleta. Najpierw zalecamy użycie wyrzynarki marki Ronix lub piły tarczowej (wyrzynarka i piła tarczowa) do oddzielenia kawałków palety i pocięcia dwóch kawałków drewna o długości 2 metrów i dwóch kawałków drewna o długości 1 metra, również za pomocą piły.
  • Teraz nadszedł czas na połączenie tych kawałków. W ten sposób łatwo połączyć drewniane kawałki; koniec jednego kawałka musi być przymocowany do strony końcowej drugiego kawałka; do połączenia wszystkich kawałków drewna należy użyć kleju do drewna, gwoździ i wkrętów do drewna.
  • Jeśli chcesz uzyskać trwalsze połączenie, możesz użyć gwoździarki pneumatycznej Ronix do łączenia elementów.

Teraz należy wykonać elementy drewniane z końcówką w kształcie strzałki i przymocować je do wykonanej ramy. Liczba tych elementów, ich wymiary oraz odległość od siebie są całkowicie zależne od indywidualnych upodobań. Używając wyrzynarki Ronix lub piły tarczowej (wyrzynarki) (tarczowej), przytnij końcówki palet w strzałki o pożądanych wymiarach. Aby uzyskać bardziej precyzyjne cięcie, można również użyć piły ukośnej (złożonej) Ronix.

  • Teraz za pomocą wkrętarki akumulatorowej Ronix (wkrętarka bezszczotkowa) i zachowując odpowiednie odległości (ok. 10 cm) połącz końcówki elementów drewnianych w kształcie strzałek z ramą główną za pomocą wkrętarki elektrycznej.
  • Aby zainstalować drewniany płot w ogrodzie, należy wykonać drewnianą podstawę. Aby zbudować taką drewnianą podstawę, weź pod uwagę cztery deski drewniane o długości i szerokości ramy ogrodzenia i przykręć je do pionowych podstaw (wyciętych w kształcie strzałki) za pomocą wkrętarki akumulatorowej Ronix (wkrętarka bezszczotkowa).
  • Do oczyszczenia powierzchni i uzyskania gładkiego drewnianego płotka można użyć szlifierki oscylacyjnej. Jeśli obrabiany przedmiot ma uszkodzenia i rowki, możesz użyć szpachli do drewna, aby wypełnić pory, pęknięcia itp. Szpachlę do drewna można wykonać w domu lub skorzystać z gotowych szpachli dostępnych na rynku. Po wykonaniu tego zadania powierzchnia musi wyschnąć w ciągu około 8 godzin.
  • Teraz nadszedł czas na pomalowanie drewnianego płotu. Można do tego celu użyć pistoletu natryskowego Ronix. Należy jednak pamiętać o nałożeniu co najmniej trzech warstw farby i odczekaniu od 6 do 8 godzin pomiędzy kolejnymi warstwami do wyschnięcia.

Nic nie sprawia większej przyjemności niż własnoręczne tworzenie produktu. Kreatywność i odpowiedni dobór narzędzi daje nam przyjemność z ich tworzenia.