Firma New World Technologies ustanowiła standardy w branży, gdy w 2005 r. zadebiutował elektryczny klucz dynamometryczny E-RAD o wysokiej wydajności. W tamtym czasie na rynku nie było nic podobnego do tego narzędzia: skalibrowany, dokładny, elektryczny klucz dynamometryczny o nośności aż 4000 stóp/funtów. Mniej więcej w tym samym czasie amerykańska branża energii wiatrowej zaczęła się rozwijać w sposób skalowalny.


New World & Maxpro rozpoczęły ścisłą współpracę z głównymi producentami turbin wiatrowych, takimi jak General Electric i Vestas, nad urządzeniami E-RAD, które dokładnie i efektywnie dokręcałyby dużą liczbę śrub na wieżach wiatrowych. Rezultat? W ciągu ostatnich 15 lat tysiące wież wiatrowych na całym świecie zostało z powodzeniem zmontowanych przy użyciu urządzeń ERAD.

Dzisiejsze urządzenia E-RAD są znacznie bardziej zaawansowane niż ich pierwotna wersja 1.0 z 2005 r., ale można mieć pewność, że jakość jest nadal najważniejsza w każdym produkowanym narzędziu. Dzisiejsze E-RAD-y mają kilka wiodących na rynku cech, w tym:

  • Narzędzia o wydajności 18000 NM
  • Wbudowana funkcja pomiaru momentu obrotowego i kąta
  • Możliwość pobierania danych
  • Opcje bezpieczeństwa, takie jak spusty dwuręczne, uchwyty suwakowe i osłony ręczne.
  • Wbudowane przetworniki momentu obrotowego w wersji E-RAD "S".

Każde precyzyjne narzędzie E-RAD jest produkowane ręcznie w Kanadzie przez firmę New World Technologies. Maxpro Corporation jest wiodącym w Stanach Zjednoczonych głównym dealerem E-RAD, dostarczającym narzędzia, części i usługi E-RAD. Jako autoryzowany sprzedawca magazynujemy, naprawiamy i kalibrujemy urządzenia E-RAD. Jeśli pracujesz w przemyśle wiatrowym, skontaktuj się z Maxpro w sprawie swoich wymagań dotyczących E-RAD.