Przetworniki momentu obrotowego to przyrządy do testowania i weryfikacji, które sprawdzają dokładność kluczy dynamometrycznych.

Producenci, ekipy budowlane i firmy usługowe wykorzystują przetworniki do przeprowadzania wyrywkowych kontroli swoich kluczy dynamometrycznych. Kontrole te, w połączeniu z coroczną kalibracją kluczy dynamometrycznych, mogą dać klientom pewność, że sprzęt do pomiaru momentu obrotowego spełnia oczekiwania.

Jednak mimo że kontrole te są bardzo ważne, często okazuje się, że nasi klienci nie wysłali swoich testerów na coroczną kalibrację przetworników momentu obrotowego.

Kiedy pytamy dlaczego, najczęstszą odpowiedzią, jaką słyszymy, jest "Nie wiedzieliśmy, gdzie je wysłać".

A prawda jest taka, że nie każdy serwis kalibracyjny może przeprowadzić kalibrację przetwornika momentu obrotowego, która wymaga wyższego poziomu kompetencji niż standardowa kalibracja kluczy dynamometrycznych.

Jeżeli szukasz firmy, która zajmie się kalibracją przetwornika momentu obrotowego, zadaj sobie cztery pytania:

  1. Czy firma posiada akredytację ISO 17025 specjalnie do wzorcowania przetworników momentu obrotowego?
  2. Czy po uzyskaniu akredytacji firma ta jest w stanie kalibrować przetworniki momentu obrotowego w całym ich zakresie?
  3. Jaki jest czas realizacji tej usługi?
  4. Ile to kosztuje?

Gdy laboratorium przeprowadza wzorcowanie przetworników momentu obrotowego, musi przestrzegać ścisłej procedury, która obejmuje wzorcowanie wyposażenia strony trzeciej dla takich przyrządów, jak ciężarki pomiarowe, ramiona i kable.

Te kroki - wraz ze szkoleniem techników i dokumentacją - mają decydujące znaczenie dla zapewnienia prawidłowej kalibracji przetworników u klientów.

Jeśli szukasz firmy, która zajmie się kalibracją przetworników momentu obrotowego, zwróć się do Maxpro. Nasza akredytacja ISO 17025 obejmuje przetworniki momentu obrotowego od 4 cali funtowych do 20 000 ft/lbs. Specjalizujemy się w tej dziedzinie i z przyjemnością pomożemy Ci upewnić się, że Twoje narzędzia są bezpieczne i niezawodne.